Program Solidarność. Podaj dalej! opiera się na prostym pomyśle jakim jest wysłanie listu w butelce.

Już od 18 lat dzieci i młodzież we Francji wysyłają kartki pocztowe do losowo wybranych osób. Od czterech lat do akcji dołączają szkoły z innych krajów, w tym z Polski. Głównym celem programu jest zaangażowanie młodych ludzi w dyskusję o różnorodności społecznej, dyskryminacji i różnych perspektywach widzenia rzeczywistości. Uczniowie klasy 7b i 8b, którzy wzięli udział w programie, wspólnie z wychowawcami analizowali obrazy, zdjęcia, uczestniczyli w warsztatach pisarskich, uczyli się  wyrażaniaswoich myśli, dzielenia się punktem widzenia na temat fotografii zamieszczonej na kartce pocztowej, aby ostatecznie wysłać  ją w świat jak list w butelce. Teraz pozostało już tylko oczekiwanie na odpowiedzi, na co bardzo liczmy!

Notatka+foto: A.Mentel