Z powodu pandemii projekt Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach realizowany w naszej szkole w klasach 4 został przerwany, ale teraz nadszedł czas na kontynuację programu.

Drodzy uczniowie dnia 5.05.2020r. został odebrany i oddany do użytku nowy plac zabaw na boisku szkolnym. Na razie czeka, aż będziecie mogli bezpiecznie z niego korzystać.

Został on wykonany w ramach programu "ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH".

Dyrektor SP 4
Jolanta Wasila

10.03.2020 r. w ramach programu ZDWZG w klasie 3 a  odbyły się warsztaty z dietetykiem na temat: "Dbam o swoje kości i zęby pij koktajl".

Uczniowie klas trzecich zbliżają się do zakończenia programu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach. Przypominamy, że ten 3-letni projekt przeznaczony jest dla dzieci nauczania wczesnoszkolnego i ma przede wszystkim na celu uświadomienie dzieciom, jak istotny jest aktywny tryb życia i zdrowe, zbilansowane odżywianie się.

W ramach programu,, Zdrowe dzieci w zdrowych gminach” uczniowie z klasy III a mają zajęcia z panią dietetyk.

Uczniowie klasy III c brali udział już w dwóch spotkaniach z dietetyczką w ramach programu "Zdrowe dzieci w zdrowych gminach". Na pierwszych zajęciach poznały "Piramidę żywieniową" i tworzyły własną, oraz dowiedziały co należy jeść, a co ograniczyć aby być zdrowym.

W dniu 18.09.2019 klasa 3b uczestniczyła w pierwszych zajęciach prowadzonych przez dietetyka. Tematem zajęć był „żywieniowy trójkąt”. Pani Dietetyk wyjaśniała uczniom, co jest zdrowe, a co szkodzi naszemu zdrowiu i na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie jedzenia.

Program ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH prowadzane są w naszej szkole również w grupach łączonych. W kolejnych zmaganiach naszych uczniów, tym razem w formie wyścigów rzędów kształtowaliśmy zwinność, szybkość, skoczność a co najważniejsze towarzyszyła nam świetna zabawa :-)

Półmetek programu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach już za nami. Nasi uczniowie klas drugich z pełnym zaangażowaniem realizują program promujący aktywny i zdrowy styl życia.

Jak co roku 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drugiego Śniadania. Na holu szkoły przy zaimprowizowanym wspólnym dużym „stole” uczniowie z klas od pierwszej do ósmej mogli razem zjeść swoje drugie śniadanie.