W dniu 24.04 w świetlicy szkolnej uczniowie klas 1-3 sprawdzali swoją wiedzę podczas Turnieju wiedzy o ekologii. Rywalizacja odbywała się na trzech poziomach: klasy I, II, III.

W tygodniu poprzedzającym turniej dzieci doskonaliły wiedzę zdobytą na lekcjach uczestnicząc w zajęciach świetlicowych. Filmy przyrodnicze, prace plastyczne wykonywane z pomocą atlasów i książek przyrodniczych jak również podglądanie gniazda bocianów z Klekusiowa - bociany online - zostają - mamy nadzieję w pamięci na dłużej.

Zadaniem uczniów klas I było ułożenie puzzli i udzielenie odpowiedzi na serię wybranych losowo pytań. Klasy II miały do ułożenia rozsypankę wyrazową i losowo wybrane pytania. Klasy III natomiast samodzielnie uzupełniały test wiedzy. Ostateczne wyniki można było ogłosić po długiej dogrywce. Dopiero ułożenie hasła o tematyce ekologicznej pozwoliło na wyłonienie zwycięzcy.

Wyniki klas I

I m. Karina Kotynia, II m. Igor Rutkowski. III m. Gabrysia Masztalerska