10.05. 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Wiedzy o UE - ,,Jesteśmy Polakami, Jesteśmy Europejczykami'' dla kl.3, który miał na celu budzenie przynależności narodowej i wspólnoty europejskiej.

Tygodniowy cykl zajęć edukacyjnych i technik plastycznych przybliżył uczniom niektóre wiadomości o krajach UE. Wzbudził u nich zainteresowanie życiem, kulturą i językami ludzi z krajów Europy. Niniejszy konkurs był podsumowaniem zdobytej wiedzy o UE, a tym samym rozwijaniem tożsamości europejskiej. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą w 2 - osobowych grupach. Udzielali ustnych odpowiedzi na pytania o krajach UE w formie (prawda, fałsz) oraz odpowiedź (A lub B). Układali z puzzli flagę UE.
W wyniku eliminacji zostały wyłonione 3 miejsca:
I miejsce - Malwina Orzeł i Marcel Lisowski z kl. 3 c
II miejsce - Igor Stachowicz i Nicolas Kopryk z kl 3 c
III miejsce - Pola Kowalkiewicz i Fryderyk Borowiecki z kl 3 b
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody za uzyskane miejsca. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Notatka: Nauczyciele świetlicy

Świetlicowy Turniej Wiedzy -